Catalunya Web
¿Quieres reaccionar a este mensaje? Regístrate en el foro con unos pocos clics o inicia sesión para continuar.
Últimos temas
» Perquè varem abandonar la Web ?
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime09/06/23, 02:16 am por VlCTUR

» Un Joc Divertit: VERITAT ò MENTIDA
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime29/02/16, 12:18 pm por VlCTUR

» ALFABETO EMOCIONAL...
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime23/09/15, 11:32 pm por VlCTUR

» El domini de les emocions, clau en el treball i fora d'aquest
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime22/09/15, 06:44 pm por VlCTUR

» M'han ajudat a eliminar un xic de burriqueria.
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime21/09/15, 11:01 pm por VlCTUR

» Música de la Terra
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime23/09/14, 09:46 am por VlCTUR

» Per a Pantera.
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime26/05/14, 03:25 am por VlCTUR

» Bona tarde de¨fret ivent
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime07/05/14, 02:56 am por VlCTUR

» Bon Fret i molta pluja
LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Icon_minitime01/02/14, 02:33 pm por greta


LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES

Ir abajo

LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES Empty LA GENERALITAT GAIREBÉ NO POT PAGAR LES NÓMINES

Missatge  arcoiris 03/02/11, 09:45 pm

El president del grup parlamentari de CiU, Oriol Pujol, ha revelat que la situació financera de la Generalitat és tan "dramàtica" que "gairebé no es poden pagar les nòmines" de l'administració catalana. En declaracions a COM Ràdio, Oriol Pujol ha justificat així que el president de la Generalitat, Artur Mas, viatgés en classe turista en el seu vol a Madrid, per llançar un "missatge" d'austeritat a la ciutadania.


"Si la situació financera és tan greu que dificulta el funcionament ordinari de la Generalitat, no és important que el president de la Generalitat llanci un missatge?", ha plantejat. El missatge de Mas, segons Pujol, pretenia deixar clar que "estem fotuts, la situació és molt complicada financerament parlant i jo vaig en classe turista de la forma més austera possible".


"A veure si parlem clar. Gairebé no es poden pagar les nòmines de la Generalitat. Ja sé que el govern en això ha de ser més prudent. Jo no tinc per què ser tan prudent", ha afirmat Pujol, que ha denunciat el "festival de pagar sous a tutti quanti" en temps del tripartit. "Jo ja entenc que el Govern en això sigui molt prudent i algú després dirà que cal donar-li una estirada d'orelles al senyor Oriol Pujol. Que em estirin el que vulguin", ha afegit. VIST A E-NOTICIES
arcoiris
arcoiris

Nombre de missatges : 2378
Fecha de inscripción : 20/01/2009

Tornar a dalt Ir abajo

Tornar a dalt

- Temas similares

 
Permisos d'aquest fòrum:
No pots respondre a temes en aquest fòrum